Gynekologická operativa v Canadian Medical: Kombinace kvality a komfortu

Článek

24. 05. 2022 Gynekologie a porodnictví

Erudice lékařů, krátké objednací lhůty, kvalitní zázemí a osobní péče. To všechno jsou podle MUDr. Terezy Čeledové benefity, které našim klientkám nabízí operativa Canadian Medical.

Co je důvodem pro budování operativy v Canadian Medical?
S naším týmem jsme usilovali o to, abychom v rámci CM nabízeli víc než jen preventivní péči. Ta je samozřejmě velice důležitá a potřebná. Díky preventivní péči zachytíme řadu patologií, které jsme na našem operačním sále schopni velmi dobře ošetřit. Zaměřujeme se na menší zákroky, provádět složitější operace určitě není ani naším cílem, ani posláním prémiové ambulantní péče. V rámci CM máme moderně vybavený sál, nádherné zázemí, byla by škola nerealizovat pro naše klientky i tento typ péče. Složitější výkony rádi pošleme do ÚPMD, kde je domluva i spolupráce skvělá.

Výhodou pro naše klientky určitě je i to, že od ambulance, přes operační zákrok i následnou péči jsou v rukách jednoho specialisty.
Rozhodně. Když odesíláme naše klientky na různá jiná nemocniční pracoviště, nemůžeme jim zkrátka nikdy zajistit dostatečný komfort ani zaručit, kdo je bude operovat – a jestli vůbec. Občas se stává, že z ambulance klientku odešleme k zákroku s nálezem, který kolega v nemocnici k operačnímu výkonu neindikuje. Tady jde o problém s kontinuitou péče – vidí ji v ten daný moment poprvé. A tak může doporučit zákrok odložit. To je potom nepříjemné jak pro odesílajícího lékaře, tak pro pacientku.

Významným faktorem u léčby patologií je také rychlost, s jakou se klientky k ošetření dostanou. Jak to funguje u nás?
To je pravda – když klientku odešlou kolegové na jiné pracoviště, déle čeká na termín, my pak zase na výsledky histologie a zprávu. U nás to je vše rychlé, a hlavně na jednom místě. Kolega z ambulance Canadian pak vidí vše v počítači – operační protokol, výsledky histologie, vše má okamžitě dostupné. To byl také jeden z důvodů, proč jsme operativu menších zákroků u nás rozjeli – mají výhodu jak pro klientky, tak i pro kolegy lékaře. Je to kombinace kvalitní péče a komfortu.

Zmínila jste, že při odeslání do jiného pracoviště nemůžete jako ambulantní specialista ovlivnit, jak bude zákrok probíhat. Kdo se o klienty před a po zákroku stará ve Vašem týmu?
Ve fakultních nemocnicích dělají drobnější zákroky často lékaři s malými zkušenostmi, chápu to, všichni jsme museli naučit zákroky a operace provádět. Ale podle mého názoru to neladí s naším konceptem prémiové péče. V našem týmu jsme operatéři s dlouholetou praxí, klientkám našich kolegů proto garantujeme vysokou lékařskou erudici a komplexní péči: osobně provádíme konzultace, diagnostiku i operační zákrok, zajišťujeme i pooperační péči a následné sledování. Klientky na nás mají kontakt, instrukce, mohou nám v případě jakýchkoli problémů zavolat či napsat. To je úplně jiný rozměr péče než při odeslání na jiné pracoviště.

Co kromě operativy je tématem Vaší specializace v rámci Canadian?
Jsem velmi ráda, že kolega MUDr. Chod provádí a garantuje expertní kolposkopická vyšetření děložního čípku. Já se této problematice věnuji na Waltrovce také. Všechna vyšetření v kolposkopické ambulanci děláme v rámci zdravotního pojištění, bez dalších doplatků. Patologie děložního čípku pak můžeme obratem řešit, udělat konizaci v celkové narkóze i ošetřit čípek v lokálním umrtvení podle potřeby. Ono se zdá, že možností v Praze je v této oblasti dostatek, ale opět – objednací lhůty jsou dlouhé, riziko prodlení velké. Kolposkopické vyšetření děložního čípku je potřeba dělat poměrně často a bylo by škoda nevyužít erudice a přístrojového vybavení, které v Canadian Medical máme!

Když to shrnu, někteří kolegové to možná berou jako okrajovou věc či samozřejmost, ale kombinace těchto vyšetřovacích metod a operativy, jak ji u nás nabízíme, je mezi prémiovými zdravotnickými klinikami vzácná. Málokdo něco podobného dokáže klientům v Česku nabídnout, u nás celý proces navíc zaštiťuje jeden tým.

Jak jste se vlastně k operativě dostala?
Měla jsem velké štěstí, že jsem jako lékař začínala ve fakultní nemocnici v Brně. Vzhledem k počtu operací a lékařů na klinice v té době jsem se vlastně hned po škole k operativě dostala, doslova nás k ní pobízeli. Bylo to hodně intenzivní a náročné, ale dodnes z toho, co jsem se tam naučila, čerpám. A pak druhé moje velké štěstí bylo, že si mě později po atestaci k sobě vzal kolega z kliniky, který v Brně vybudoval soukromé pracoviště zaměřené právě na gynekologickou operativu a expertní kolposkopii. Svoje zkušenosti z těchto míst teď můžu uplatnit při budování našeho Canadian Medical operačního týmu.

Jednodenní chirurgie ve specializaci gynekologie je trendem současné medicíny, který je dostupný i klientkám Canadian Medical

 

Představení týmu operatérů specializace gynekologie:

MUDr. Tereza Čeledová
V oboru gynekologie a porodnictví pracuje 12 let, věnuje se především kolposkopii - prevenci, diagnostice a léčbě přednádorových stavů děložního čípku. Zaměřuje se na gynekologickou operativu, v současné době zejména na gynekologické zákroky, jako jsou zákroky na zevním genitálu, konizace, hysteroskopie apod. Do její odbornosti spadá rovněž problematika vulvovaginálního diskomfortu, poruchy poševního prostředí a diagnostika gynekologických zánětů s využitím např. mikroskopie.

MUDr. Jiří Chod, Ph.D.
Vedoucí lékař Centra onkologické prevence CM a nositel funkční licence pro výkon expertní kolposkopie. Pro klientky Canadian Medical zaštiťuje především gynekologickou a endoskopickou operativu a minimálně invazivní terapii, dále pak expertní kolposkopii (Kolposkopická expertíza) a řešení prekancerózních stavů. Zabývá se také komplexní diagnostikou a léčbou děložního krvácení, myomů a endometriózy.

 

Související články

Článek

Syndrom polycystických vaječníků: Příčina neplodnosti a chybějící menstruace

Článek

Moje tělo po porodu – omyly, mýty, pravdy a polopravdy

Článek

Vaginální mykózy umí v létě potrápit

Článek

Premenstruační syndrom zvládnete díky lékům i přírodní léčbě

Článek

Těhotenství a porod v nejvyšším komfortu. Trend prémiové péče roste krizím navzdory

Článek

Gynekologická prevence zachraňuje životy

Článek

Na slovíčko s „Andělem“ MUDr. Patrice Awonseba Baba-Musah

Článek

Labioplastika: Na otázky o zákroku odpovídal MUDr. Jiří Chod, gynekolog a porodník

Článek

Na gynekologickou prevenci jednou ročně

Článek

Gynekologické záněty během života potrápí každou ženu

Novinka

Specializované vyšetření - expertní kolposkopie

Článek

Menopauza - příznaky a léčba

Článek

Menstruační bolesti – příčiny, klasifikace a řešení

Článek

Co vás čeká ve čtvrtém trimestru?

Článek

Které polohy plodu jsou nepravidelné?

Článek

Těhotenství i šestinedělí je plný vratných i nevratných změn

Novinka

MUDr. Miroslav Verner je posilou v ordinaci gynekologie na naší nové pobočce v Praze 5

Článek

Probatorní kyretáž

Článek

Hysteroskopie

Článek

Konizace

Článek

Drenáž, marsupializace a exstirpace Bartholiniho žlázy

Článek

Labioplastika

Článek

UUT

Článek

Moderní způsoby, jak zvládnout menstruaci

Novinka

Jednodenní chirurgie v gynekologii jako trend současné medicíny

Článek

Na mamograf bez obav. Nově do Mamocentra Waltrovka

Články a novinky

Článek

Které polohy plodu jsou nepravidelné?

Článek

Očkování dětí proti chřipce bez injekce v Canadian Medical

Článek

Co vás čeká ve čtvrtém trimestru?

Novinka

Novinky v aplikaci myCANADIAN

Článek

Očkování proti chřipce a covid-19 v Canadian Medical

Článek

Chřipka, nachlazení, nebo covid? Jak je rozeznat?

Článek

Otrava houbami: MUDr. Lenka Rudolfová hostem ČRo Dvojka

Článek

MUDr. Eva Krasulová, Ph.D.: Když vlastní buňky útočí

Novinka

Noví lékaři a specialisté na klinikách Canadian Medical

Nechte si posílat novinky