Jednodenní chirurgie

Jednodenní chirurgie umožňuje, aby pacient po běžných operačních výkonech trávil pooperační období ve svém domácím prostředí a se svými blízkými, a tak se urychlil jeho návrat k normálnímu způsobu života. V režimu jednodenní chirurgie (jednodenní péče), kdy se pacient vyhne delší hospitalizaci v nemocnici, se dá řešit řada onemocnění.

V České republice je jednodenní chirurgie neboli „one day surgery“ relativní novinkou. Její výrazný nárůst nastal s rozvojem moderních miniinvazivních operačních metod, jako je laparoskopie (jejím prostřednictvím se operuje například chronický zánět slepého střeva, kýla či žlučník), artroskopie či endoskopie. Jedná se o operativní zákroky, které jsou radikální, přitom však šetrné. Do domácího ošetření pacient odchází okamžitě či po krátkém odpočinku po lokální či celkové anestezii. Mezi obory, v kterých lze režim jednodenní chirurgie využít, patří všeobecná chirurgie, dětská chirurgie, plastická chirurgie, gynekologie, ortopedie, urologie či ORL.

Velkou výhodou jednodenní chirurgie je zejména to, že pacient není vystavován předoperačnímu stresu ani případným infekčním komplikacím spojeným s delším pobytem v nemocničním prostředí. Jednodenní chirurgie není vhodná pro všechny pacienty – její využití je možné u nízce nebo středně rizikových pacientů.

Nadstandardní péče na klinice Waltrovka

Zákroky jednodenní chirurgie provádí naši zkušení odborníci na pobočce Waltrovka ve dvou moderních plnohodnotných operačních sálech, koncipovaných jako multioborové. V lůžkové části máme pro pacienty k dispozici devět jednolůžkových nadstandardně zařízených pokojů. Pacienti mají na pokojích soukromí, samozřejmostí je vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem, televize, wi-fi.

V případě potíží neváhejte a objednejte se do naší ambulance k danému specialistovi. Na základě diagnózy stanoví Vaši individuální léčbu, případně s týmem koordinátorů zorganizuje operační výkon na nové, profesionálně vybavené a luxusně zařízené klinice v areálu Waltrovka.

Články a novinky

Novinka

Léčebně preventivní péče – rozšíření provozu našich klinik

Článek

Moderní způsoby, jak zvládnout menstruaci

Novinka

Testujeme na přítomnost COVID-19 a protilátek

Novinka

Léčebně preventivní péče o kojence a batolata v době mimořádných opatření

Článek

Jak vyzrát na křečové žíly? Pohybem i kompresními podkolenkami

Článek

Nezapomínejte na preventivní prohlídky

Článek

Syndrom polycystických vaječníků: Příčina neplodnosti a chybějící menstruace

Novinka

Informace o smlouvách uzavřených do 31. 3. 2020

Článek

Jak ustát jarní únavu?

Nechte si posílat novinky