Pediatrie

Pediatrie

Pediatrie neboli dětské lékařství je obor vnitřního lékařství zabývající se péčí o zdraví kojenců, dětí a mladistvých. Horní věková hranice pacientů je v ČR den předcházející 19. narozeninám.

Nadstandardní pediatrická péče a vysoká odbornost

Pediatrická ambulance v Canadian Medical je unikátní lékařské pracoviště, které poskytuje komplexní léčebnou péči na vysoké úrovni. Důraz klademe především na odbornost, moderní léčebné postupy, citlivý přístup k dětským pacientům, respekt k individuálním potřebám dětí i rodičů a také na nadstandardní služby. Kromě týmu respektovaných pediatrů a špičkové medicíny u nás najdete i řadu nadstandardních služeb, jako je minimální doba čekání, objednávání na čas, nepřetržitá lékařská služba na telefonu nebo návštěvy dětského lékaře u vás doma (do hranic hlavního města Prahy).

Respektovaný pediatrický tým

Náš pediatrický tým tvoří skupina velmi zkušených a respektovaných odborníků, kteří spolupracují a sdílejí mezi sebou nejnovější poznatky moderní medicíny. Každý z našich odborníků je uznávaným specialistou v určité specifické části pediatrie. Najdete u nás specialistu na respirační onemocnění, hematoonkologii či očkování a cestovní medicínu. Většina našich dětských lékařů má také rozsáhlé zkušenosti ze zahraničí. To vše dělá z našeho pediatrického oddělení zcela unikátní ambulantní pracoviště, které si díky skvělé vnitřní spolupráci dokáže poradit i s velice specifickými a náročnými zdravotními problémy.

 • preventivní a léčebná péče od narození do 19 let
 • povinné i nadstandardní očkování včetně poradenství
 • pravidelné preventivní prohlídky (sledování tělesného i psychického vývoje dítěte)
 • poradna pro novorozence
 • u novorozených dětí po návratu z porodnice možnost návštěvy lékaře doma
 • speciální poradenství o předčasně narozené a jinak rizikové děti
 • screeningové vyšetření kyčlí včetně ultrazvukového vyšetření dětským ortopedem
 • možnost rychlé diagnostiky (CRP, strep test) na počkání přímo v ordinaci
 • u registrovaných pacientů vystavení potvrzení o zdravotním stavu dítěte bez poplatku (pro potřeby školních či zájmových organizací atd.)
 • ultrazvukové vyšetření dutiny břišní
 • odběry krve a biologického materiálu
 • 24hodinová konzultační telefonická služba a návštěvní služba dětského lékaře doma

Pediatrická pohotovost v Praze a okolí

Náš dětský lékař je pro vás na telefonu nepřetržitě 24 hodin denně. V případě potřeby vám poradí s jakýmkoliv problémem nebo vás navštíví u vás doma.

Citlivý přístup pediatrů a dostatek času

Citlivý a vnímavý přístup k pacientovi je u malých dětí mimořádně důležitý. Proto se v Canadian Medical potkáte s laskavými a přátelskými dětskými lékaři, kteří to s dětmi umí. Naši pediatři mají velké pochopení pro rozmanité dětské strachy a obavy a dokážou si s malými pacienty vytvořit vztah, který je založený na důvěře. Rodiče se u nás setkají s partnerským přístupem a respektem k rodičovským kompetencím. Lékaři jsou zvyklí poskytovat rodičům podrobné informace o zdravotním stavu jejich dětí i o možnostech léčby. K základům naší péče patří také to, že lékař má na malého pacienta i na komunikaci s rodiči dostatek času. V případě potřeby jsou naši lékaři schopni poradit i s výchovou dětí a otázkami souvisejícími s problematikou rodičovství.

Přátelské prostředí

Také prostředí je v Canadian Medical přizpůsobeno dětským potřebám. V čekárnách a ordinacích děti jistě potěší hračky, prostředí v příjemných barvách.

Široká škála služeb, nadstandardní přístrojové vybavení

Canadian Medical poskytuje samozřejmě také širokou škálu standardních i nadstandardních preventivních vyšetření. Naší snahou je nabídnout rodičům co nejširší komplexní pediatrickou péči pod jednou střechou. Standardně provádíme například CRP testy, které snižují potřebu užívání antibiotik, či ambulantní měření bilirubinu přístrojem Bilicheck. Vyšetření je neinvazivní, takže ušetří dětem zbytečné vpichy a odběry krve. V pohodlí kliniky nabízíme maminkám novorozenců také vyšetření kyčlí ultrazvukem, neinvazivní a jemné vyšetření sluchu (tzv. měření otoakustických emisí, které se dá provést dokonce i ve spánku) a komplexní vyšetření očí miminek. Kromě klasického novorozeneckého vyšetření u nás mohou děti absolvovat také nenáročné vyšetření přístrojem Retinomax. Mezi doplňkové služby patří nastřelování náušnic.

Individuální přístup k očkování

Každé dítě je individualita a podle toho je také potřeba přistupovat k jeho zdraví. Proto je pediatrické oddělení Canadian Medical otevřeno individuálnímu přístupu k očkování. Naši lékaři jsou schopni sestavit dětem individuální očkovací plán a dokážou také navrhnout správné očkování na cesty do zahraničí. Naši klienti běžně navštěvují se svými dětmi i exotické země, takže klinika je schopná reagovat i na velice specifické očkovací potřeby a většina očkovacích látek je v CM okamžitě k dispozici.

Komplexní péče mnoha specialistů, spolupráce s odbornými pracovišti

Kromě pediatrické ambulance najdete v Canadian Medical i mnoho dalších dětských specialistů, kteří sdílejí jednu dokumentaci a o vaše děti budou pečovat v případě specifických zdravotních problémů. K dispozici je vám:

 • dětský oční lékař,
 • dětský ORL specialista,
 • dětský alergolog,
 • dětský dermatolog,
 • dětský urolog,
 • dětský neurolog
 • dětský kardiolog
 • dětský fyzioterapeut
 • či gastroenterolog.

Canadian Medical také poskytuje laktační poradenství, komplexní týmovou péči o dětský pohybový aparát a léčbu nadváhy, na které se podílí více specialistů. V případě, že bude nutné např. vyšetření u odborníka z některého ze specializovaných pracovišť, či dokonce hospitalizace v nemocnici, zajistí Canadian Medical péči prostřednictvím sítě svých spolupracujících lékařů.

Lékaři a ordinace

Vyberte kliniku

Vyberte obor léčby

Jazykové znalosti

Další nastavení

Zrušit všechny filtry

{{doctor.name}}

{{doctor.role}} , {{specialization}}

{{clinic}}

Jazykové znalosti: {{language}}

Nebyly nalezené žádné záznamy

Články z oboru Pediatrie

Více článků

Očkování dětí proti chřipce bez injekce v Canadian Medical

Návrat dětí do škol: Jak podpořit imunitní systém?

Úžeh a úpal: Co radí pediatr maminkám? Na co si dát pozor a kdy volat lékaře

MUDr. Barbara Taušová: Nechce lézt? Žádný strach, zvládne to!

Články a novinky

Článek

Nástrahy prázdninových dní: Úžeh versus úpal

Článek

Jak vyzrát na křečové žíly?

Článek

Spalničky – příznaky, přenos a prevence

Novinka

MUDr. Jana Krabcová, Ph.D.: FOTONA umí omladit pleť i vyřešit kožní problémy

Článek

Snažíte se přestat s kouřením? Dodržujte pravidlo čtyř D!

Článek

Výsledky průzkumu: Klienti nás chválí a doporučují svým blízkým

Článek

Nově na AFI: Online Check-in

Novinka

Novinka: Prémiová domácí zdravotní péče Včelka

Článek

Jednodenní chirurgie umožní rychlý návrat do běžného života. Proto je u klientů stále populárnější

Nechte si posílat novinky