ORL - ušní, nosní, krční

ORL - ušní, nosní, krční

Otorhinolaryngologie, zkráceně ORL, je chirurgický lékařský obor, který se specializuje na diagnózu a léčbu chorob ušních, nosních a krčních. Kromě toho se zabývá také onemocněními hlavy a krku. Úplný název této lékařské disciplíny je proto otorhinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku.

ORL péče v Canadian Medical

Zabýváme se komplexní diagnostikou a léčbou nemocí ORL oblasti, hlavy a krku včetně endoskopických vyšetření. Stejně jako praktický lékař nebo dětský lékař jsou také specialisté na ORL připraveni poskytnout Vám veškerou péči na špičkové úrovni. Našim klientum poskytujeme zejména:

 • Základní ORL vyšetření
 • Diagnostické výkony
 • UCG diagnostika v oblasti ORL
 • Mikroskopické vyšetření zvukovodů, středouší vč. jednoduchých léčebných zákroků – incize abscedovaných ateromů, paracentéza, odsátí, odstranění cerumina pod mikroskopickou kontrolou, eventuálně zavedení ventilačních trubiček
 • Základní orientační audiometrické vyšetření – tónové audio, tympano, reflexy, ladičkové zkoušky, základní vyšetření poruch rovnováhy
 • Endoskopické vyšetření onemocnění nosní dutiny a nosohltanu včetně diagnostiky pomocí odběru mikrobiologického  materiálu, případně bioptických vzorků
 • Endoskopické vyšetření hypofaryngu a hrtanu, včetně odběru mikrobiologického materiálu, incize drobných abscesů, eventuálně odběr biologického materiálnu k histologickému vyšetření

Vysoký standard poskytované péče

K vysokému standardu péče, kterou klientům poskytujeme, patří zejména:

 • Citlivý a individuální přístup
 • Dostatek času na ošetření i na vzájemnou komunikaci
 • Příjemné a vstřícné prostředí
 • Objednání na čas a minimální čekání

Moderní vybavení a diagnostické metody

Naše kliniky jsou vybaveny moderními přístroji pro komplexní ORL péči na vysoké odborné úrovni.

Naši lékaři používají při vyšetřování tzv. ORL jednotku s flexibilním endoskopem a videopřenosem. Tento přístroj umožňuje lékařům šetrným způsobem nahlížet do ústní a nosní dutiny i do oblasti ucha. Pohled endoskopu se pak přenáší na monitor, na kterém lékař i pacient vidí vyšetřovanou oblast.

K dalšímu vybavení našeho ORL patří otomikroskop, kterým se vyšetřuje ucho, zvukovod, bubínek a částečně i středouší a ultrazvuk, který slouží k diagnostice v oblasti hlavy a krku.

Máme přístrojové i prostorové vybavení k drobným chirurgickým zákrokům, jako je biopsie či odstraňování slizničních lézí v ústech a hrtanu.

Spolupráce s navazujícími specializacemi

Naše ORL oddělení spolupracuje v rámci Canadian Medical s dalšími specializacemi, jako je alergologie a imunologie či endokrinologie, a v případě vážnějších onemocnění zajišťuje návaznou péči na univerzitních pracovištích nebo na ORL klinice profesora Betky. 

Tým zkušených ORL lékařů 

Všichni naši ORL lékaři jsou specialisté s vysokým odborným renomé, kteří dokážou řešit i velice komplikované stavy. Naši specialisté disponují zkušenostmi ze zahraničních klinik a jsou zárukou, že se vám dostane špičkové péče na vysoké úrovni.

Lékaři a ordinace

Vyberte kliniku

Vyberte obor léčby

Jazykové znalosti

Další nastavení

Zrušit všechny filtry

{{doctor.name}}

{{doctor.role}} , {{specialization}}

{{clinic}}

Jazykové znalosti: {{language}}

Nebyly nalezené žádné záznamy

Články a novinky

Článek

Dovolená s dětmi: Co by nemělo v lékárničce chybět

Článek

Nástrahy prázdninových dní: Úžeh versus úpal

Článek

I slunce má svou stinnou stránku. Víte, jak pečovat o pokožku dětí a seniorů?

Článek

Jak vyzrát na křečové žíly?

Článek

Spalničky – příznaky, přenos a prevence

Novinka

MUDr. Jana Krabcová, Ph.D.: FOTONA umí omladit pleť i vyřešit kožní problémy

Článek

Snažíte se přestat s kouřením? Dodržujte pravidlo čtyř D!

Článek

Výsledky průzkumu: Klienti nás chválí a doporučují svým blízkým

Článek

Nově na AFI: Online Check-in

Nechte si posílat novinky