Oční - oftalmologie

Oční - oftalmologie

Oftalmologie neboli oční lékařství je obor medicíny, zabývající se onemocněním oka, zrakového nervu a přídatných očních orgánů (adnex), tedy slzné žlázy, očních víček a okohybných svalů.

Oftalmologická péče v Canadian Medical

V Canadian Medical poskytujeme oční vyšetření dětem i dospělým. Pacient vyhledá oftalmologa v případě akutních či chronických očních obtíží. Důležité je však i preventivní vyšetření u jedinců, kteří potíže nemají, ale mají pozitivní rodinnou oční anamnézu. Tou může být například výskyt šilhání, tupozrakosti nebo refrakční vady s vyšší dioptrickou hodnotou u příbuzných dětského pacienta, kdy je vhodné vyšetřit dítě již ve věku 6–12 měsíců.

Samozřejmostí by měly být pravidelné kontroly předního segmentu oka u nositelů kontaktních čoček. Dospělí jedinci po 40. roce věku by měli absolvovat preventivní oční vyšetření především z důvodu včasného záchytu případného glaukomového onemocnění. Pokud se však v rodině pacienta glaukom vyskytuje, je vhodné toto vyšetření absolvovat dříve. Pouze včasnou diagnostikou a účinnou léčbou můžeme zamezit nenávratnému poškození až ztrátě zraku. V neposlední řadě by měli na pravidelná oční vyšetření docházet pacienti se zvýšeným krevním tlakem, cukrovkou a dalšími celkovými chorobami, které se mohou manifestovat i očním nálezem.

 • diagnostika a léčba akutních i chronických očních onemocnění
 • léčebné zabezpečení nemocných s diagnózou očních zákalů
 • vyšetření refrakce, vidění na dálku a do blízka, předpis korekce
 • podrobné vyšetření očního pozadí
 • vyšetření oka na štěrbinové lampě a vyšetření komorového úhlu oka gonioskopií
 • vyšetření zorného pole počítačovým perimetrem
 • mikrobiologické vyšetření spojivkového sekretu
 • měření nitroočního tlaku
 • vyšetření barvocitu
 • preventivní vyšetření zraku

Vysoký standard poskytované péče

 • Canadian Medical poskytuje svým pacientům komplexní oftalmologickou péči na vysoké odborné úrovni. 
 • Na klinice na vás čeká příjemné prostředí i profesionální přístup založený na partnerství a důvěře mezi lékařem a pacientem.
 • Máme krátké objednací lhůty, objednáváme na konkrétní hodinu a čekání je minimální.

Přátelská péče o dětský zrak

 • Velkou část našich klientů tvoří rodiny s dětmi, proto máme v Canadian Medical také dětskou oční specialistku, která se vyzná nejen v problematice dětského zraku, ale umí s dětmi navázat dobrý kontakt, jenž je při spolupráci s malými pacienty nezbytný.
 • Klinika je mimo jiné vybavena přístrojem Retinomax, který zcela nenáročnou formou dokáže diagnostikovat oční vady už u malých miminek, jež zatím s lékařem nejsou schopna spolupracovat.
 • Velmi důležité je i to, že u nás na objednání nečekáte. To je podstatné zejména u dětské oftalmologie, protože některé oční vady se musí řešit rychle, a není tedy namístě na lékařskou prohlídku čekat několik týdnů, či dokonce měsíců.

Tým zkušených očních lékařů a návazná péče

 • Náš oční tým tvoří zkušení lékaři, kteří dokážou řešit i velice specifické oční problémy.
 • V případě náročnějších vyšetření a očních operací spolupracujeme s renomovanými očními klinikami a s univerzitními pracovišti.

Špičkové vybavení očních ordinací

Samozřejmostí jsou LCD optotypy a brýlová skříň s obrubami, dále autorefraktometr (přístroj k měření sférické i cylindrické složky refrakční vady), bezkontaktní tonometr (přístroj na měření nitroočního tlaku) a štěrbinová lampa (speciální mikroskop umožňující nastavení optického „řezu“ okem k detailnímu zhodnocení nálezu). Pomocí diagnostické čočky Volk Super Field můžeme na štěrbinové lampě vyšetřit i oční pozadí. K tomu je však nutná dobrá spolupráce pacienta. U dětských pacientů proto většinou vyšetřujeme oční pozadí pomocí přímého či nepřímého oftalmoskopu.

Zrakovou ostrost do blízka testujeme pomocí Jaegerových tabulek, dále vyšetřujeme barevné vidění (barvocit), případně provádíme test s Amslerovou mřížkou u pacientů, kteří mají změny na sítnici v místě nejostřejšího vidění (v makule). V indikovaných případech provádíme vyšetření komorového úhlu (gonioskopii) a vyšetření zorného pole – počítačovou perimetrii.

Pomocí testů zjišťujeme poruchu kvality či kvantity slzného filmu. Pokud přijde pacient z důvodu slzení, máme možnost provést průplach slzných cest. Při nálezu cizího tělíska ve spojivce či rohovce toto odstraníme pomocí speciálních nástrojů v topické anestézii.

Operativní zákroky

K dispozici je chirurgický sál, na kterém provádíme malé kožní operační výkony na očních víčkách, jako třeba odstranění drobných kožních útvarů či vlčího zrna (chalazia). V indikovaných případech odebraný materiál odesíláme na histologické vyšetření.

Lékaři a ordinace

Vyberte kliniku

Vyberte obor léčby

Jazykové znalosti

Další nastavení

Zrušit všechny filtry

{{doctor.name}}

{{doctor.role}} , {{specialization}}

{{clinic}}

Jazykové znalosti: {{language}}

Nebyly nalezené žádné záznamy

Články z oboru Oční - oftalmologie

Šedý zákal – příčiny, projevy a léčba

Dělejte si přestávky, oči vám poděkují

Články a novinky

Článek

Nošení respirátorů na klinikách Canadian Medical

Novinka

Botox: Nejpopulárnější procedura estetické dermatologie

Článek

Prevencí si ušetříte čas, bolest i finance, říká stomatolog

Novinka

FOTONA: Estetické a léčebné ošetření pokožky

Článek

Psycholog radí: Jak přežít nakupování s malými dětmi

Článek

Černý kašel – jaké jsou příznaky, léčba a prevence

Článek

Co je to klimakterický nával a jak v menopauze tolik nepřibírat nechtěná kila?

Článek

Mnoha chronickým onemocněním lze předejít. Spouštěči jsou obezita, špatná životospráva a stres

Novinka

Představujeme nové lékařské posily na našich klinikách

Nechte si posílat novinky