Dětská stomatologie

Děti a zubní lékař, to je kombinace, která může natropit mnoho problémů. Proto věnujeme komunikaci s malými pacienty velkou pozornost a snažíme se, aby se děti u nás cítily co nejlépe.

Při první návštěvě probíhá veselé seznamování s ordinací, s panem zubařem i se sestřičkami, děti se vozí na křesle a vůbec dělají věci, které se obyčejně v ordinaci nedělají. Na malé pacienty u nás navíc čeká dětský koutek a k tomu Fredy, fialový zubatý drak, který dětem vysvětlí, jak se starat o zoubky.

Komplexní péče o dětské zoubky

V Canadian Medical tvoří dětští pacienti více než třetinu pacientů, takže s dětskou stomatologií máme skutečně rozsáhlé zkušenosti a nabízíme komplexní péči o dětské zuby.

Péče o dětský chrup u nás zahrnuje:

 • konzultace pro rodiče (jak se starat o dětské zoubky),
 • preventivní péči (preventivní prohlídky, dětskou dentální hygienu, fluoridaci),
 • ošetření kazů a extrahování mléčných zubů,
 • ortodontickou léčbu (snímatelná i fixní rovnátka),
 • řešení traumat,
 • dětskou anestezii (ošetřování nejmenších pacientů v celkové anestezii nebo za pomoci anestetického plynu).

Co dělat, když to nejde?

Přes veškerou snahu se někdy stává, že zubní ošetření u dětí je bez tišících prostředků prostě nemožné. Může to být kvůli věku, nezvladatelnému strachu malého pacienta nebo kvůli povaze zákroku. Pro tyto případy nabízíme dvě řešení: ošetření v celkové anestezii, která je vedena zkušeným anesteziologem, a anestetický plyn, jenž se dá s úspěchem použít u dětí ochotných alespoň částečně spolupracovat.

Fialový Fredy aneb Prevence je základ

Dítě by mělo navštívit stomatologa každého půl roku. V praxi to ovšem bohužel bývá jinak. Rodiče přivedou často dítě do ordinace zubního lékaře až ve chvíli, kdy dítě něco bolí nebo je něco v nepořádku, a to je chyba. Pravidelná stomatologická péče o dětské zoubky je důležitá stejně jako správné čištění. Tato raná péče dává základ stavu chrupu v dospělosti. Mléčné zuby totiž hrají rozhodující roli při růstu a postavení druhých zubů.

Každý předčasně vytržený mléčný zub může mít za následek i velice křivý růst zubů stálých, proto se vyplatí mléčným zubům se věnovat stejně jako zubům stálým. To je také důvod, proč naši lékaři i dentální hygienistky pečlivě dbají na to, aby jak dětem, tak rodičům dobře vysvětlili, jak má správná péče o dětské zoubky vypadat. A hodně jim v tom pomáhá fialový chlupatý Fredy, který má velké zuby a pan doktor mu je čistí ohromným oranžovým kartáčkem.

Preventivní prohlídky ve školkách a školách

Canadian Medical nabízí preventivní prohlídky také školám a školkám v Praze. Prohlídky se konají přímo v prostorách zařízení, které si je objedná. Prohlídka je bezbolestná a děti k ní většinou přistupují v mnohem větší pohodě, než když musí s rodiči vyrazit do ordinace. Po prohlídce dostane každý malý pacient písemné upozornění na stávající kazy, špatnou ústní hygienu anebo potřebu ortodontické léčby.

Co nabízíme:

 • Zubní lékař přijde v dohodnutý termín do školky/školy.
 • Prohlídka je absolutně nebolestivá a netrvá déle než pár minut.
 • Jedná se o preventivní prohlídku formou hry. 
 • Zásadní výhodu představuje odstranění běžného stresu ze zubaře.
 • Sestřička vystaví pro rodiče potvrzení o absolvování prohlídky s případným doporučením.

Články a novinky

Článek

Koronavirus v otázkách a odpovědích

Novinka

Testujeme na přítomnost COVID-19 a protilátek

Článek

Koronavirus: Aktuální otázky a odpovědi, přijatá opatření, informace o testování

Článek

Očkování chronicky nemocných pacientů mladších 70 let

Článek

Střevní chřipka – příznaky, prevence a léčba

Článek

Hozhovor s MUDr. Petrem Chalupou, MBA - hledáme nové kolegy

Novinka

Antigenní test ze slin na detekci COVID-19

Článek

Děti tloustnou v domácí izolaci. Nudí se a stres řeší jídlem. Co s nimi?

Článek

Pásový opar u dětí: Proč vzniká, podle čeho ho poznáte a jak se léčí?

Nechte si posílat novinky