Anesteziologie

Máte-li obavy z návštěvy stomatologa, nabízíme efektivní možnosti, jak ošetření zvládnout bez bolesti a stresu.

Zubní ošetření vyvolává v mnoha lidech, a zejména u dětí, nepříjemné pocity, u někoho dokonce strach a paniku. Efektivní tišení bolesti je proto podstatnou součástí moderní stomatologie. Každý z nás asi zná klasickou injekci proti bolesti. Jsou ale i jiná řešení.

Celková anestezie

Celková anestezie je farmakologicky navozený stav, ve kterém je vyřazeno vědomí a vnímání bolesti celého těla. Je poskytována při větších, zdlouhavých a bolestivých výkonech, které nelze provést v místním znecitlivění. Nejčastější indikací celkové anestezie je snížená schopnost spolupráce pacienta u výkonu, jeho neošetřitelnost a především nízký věk pacienta.

V celkové anestezii ošetřujeme tedy primárně dětské pacienty se strachem ze zubního ošetření. Po konzultaci s lékařem je však možné provést toto ošetření i u dospělého pacienta.

Celková anestezie je vedena zkušeným anesteziologem, který zajistí periferní žílu flexibilní kanylou. Během výkonu se podávají nitrožilně anestetika, svalová relaxancia a anesteziologické plyny. Zajištění dýchacích cest provádíme endotracheální intubací, laryngyální maskou nebo obličejovou maskou. Pacient je po celou dobu výkonu napojen na monitor vitálních funkcí.

Po návratu základních funkcí je pacient přemístěn na dospávací lůžko. Pod odborným dohledem a u dětí již i za přítomnosti rodiče zde setrvá až do úplného probuzení. Poté je pacient předán do domácí péče.

Analgosedace

Analgosedace je výkon, který je na našem pracovišti rovněž prováděn zkušeným anesteziologem, a to pouze intravenózní formou - nutnost zavedení flexibilní kanyly. Během výkonu jsou podávány kombinace léků v takových dávkách, aby nedošlo k úplné ztráte vědomí. Pacient dýchá bez pomoci plicního ventilátoru, a tak není intubován a je zároveň v jakémkoliv okamžiku probuditelný, případně reaguje na slovní výzvy.

V analgosedaci provádíme veškeré výkony, které jsou především kratšího charakteru. Vhodným pacientem jsou tedy dospělí a dobře spolupracující děti ve věku od 10 let.

Další informace a pomoc při volbě vhodného řešení vám poskytne MDDr. Zdeněk William Pelc, MBA

Články a novinky

Novinka

Léčebně preventivní péče – rozšíření provozu našich klinik

Novinka

Testujeme na přítomnost COVID-19 a protilátek

Novinka

Léčebně preventivní péče o kojence a batolata v době mimořádných opatření

Článek

Jak vyzrát na křečové žíly? Pohybem i kompresními podkolenkami

Článek

Nezapomínejte na preventivní prohlídky

Článek

Syndrom polycystických vaječníků: Příčina neplodnosti a chybějící menstruace

Novinka

Informace o smlouvách uzavřených do 31. 3. 2020

Článek

Jak ustát jarní únavu?

Článek

Téma: Klíště – klíšťová encefalitida

Nechte si posílat novinky