Bělení zubů

Mít hezké a zářivě bílé zuby je dnes díky bělení zubů poměrně snadné. Canadian Medical nabízí několik prověřených a bezpečných metod, které dodají vašim zubům zářivější vzhled.

Principem bělení zubů je působení molekul peroxidu vodíku obsažených v bělicím gelu na pigmenty uložené v zubních tkáních, přičemž stávající výplně, fasety a protetické korunky se nevybělí, proto je třeba počítat s jejich výměnou pro stabilizaci výsledku bělení.

Domácí, nebo ordinační bělení?

Podle vašich požadavků a stavu vašeho chrupu lze u nás volit mezi ordinačním bělením a domácím bělením. Velmi zjednodušeně lze říci, že 60 minut čistého času ordinačního bělení zubů odpovídá asi 2–3 týdnům každodenního domácího bělení.

Ordinační bělení

V Canadian Medical nyní provádíme bělení zubů s pomocí nové, revoluční bělicí lampy BEYOND™ Polus™  Whitening Accelerator. Procedura bělení spočívá v řízené aplikaci speciálního zubního gelu, jenž je aktivován halogenovou lampou. Gel proniká pod povrch, kde chemicky rozkládá usazené pigmenty. Všechny BEYOND™ Polus™ systémy filtrují světelný výkon, aby odstranily veškeré UV záření, a produkují chladný světelný výkon. Tím působení tepla na zuby snižují a omezují dehydrataci skloviny. Odpadají tedy problémy s citlivostí zubů po ošetření, které trápí jiné systémy.

Jak to probíhá v ordinaci?

Nejprve vám na rty naneseme ochranný krém, do úst vložíme rozvěrač rtů a zhodnotíme váš odstín zubů podle VITA vzorníku. Poté izolujeme měkké tkáně a naneseme speciální gel. Aktivujeme bělicí lampu a začneme bělit vaše zuby. Většinou jsou potřeba 3 až 4 patnáctiminutové procedury. Systém Beyond Polus dovoluje ošetřujícímu personálu nastavení intenzity a délky působení.

Po vybělení je nutné vyhýbat se po dobu 48 hodin potravinám a nápojům, které by mohly způsobit opětovné zabarvení zubů, jako je víno, cola, káva, čaj, kečup, červená řepa, kari, borůvky apod., a také kouření, a to alespoň po dobu jednoho týdne (v ideálním případě dva týdny).

Domácí bělení zubů

Pro aplikaci domácího bělení vám zhotovíme otisky zubů horní a dolní čelisti. V laboratoři vám podle nich vyrobí plastové formy, do kterých si gel na bělení zubů sami aplikujete. Domácí bělení je časově výrazně náročnější než bělení ordinační, ale pacient si postupný efekt může regulovat a kontrolovat. Je finančně méně náročné než bělení ordinační. Pro co nejlepší výsledky je však nutné, aby se během bělení pacienti vyvarovali tmavě zabarvených pokrmů a nápojů, a to také po dobu jednoho až dvou týdnů po dokončení procedury. Toto období se často označuje jako takzvaná „white diet”, tedy „bílá dieta”.

Články a novinky

Novinka

Nová mobilní aplikace myCANADIAN

Novinka

Otevírací doba - léto 2020

Článek

Kinetóza. Jak se připravit na cestování s dětmi

Článek

Rozhovor s Markétou Billovou pro časopis Finmag

Článek

Moje tělo po porodu – omyly, mýty, pravdy a polopravdy

Novinka

Léčebně preventivní péče – rozšíření provozu našich klinik

Článek

Hypertenze: Nenápadný zloděj zdraví

Článek

Moderní způsoby, jak zvládnout menstruaci

Novinka

Testujeme na přítomnost COVID-19 a protilátek

Nechte si posílat novinky