Endodoncie

Endodoncie ošetřuje kořenové kanálky. Pro záchovu vašeho zubu uděláme maximum.

Nejmodernější endodontické postupy

Léčba zubních kanálků neboli endodoncie má pro další osud zubu velký význam. Je to klíčové ošetření, díky kterému může v ústech zůstat zub, jenž odumřel následkem příliš velkého kazu, zánětu nebo úrazu. Proto při léčbě zubních kanálků používají naši zubní lékaři nejmodernější technologie, které jsou mnohem efektivnější než klasický endodontický zákrok. Pokud to bude nutné, můžeme vás objednat také na mikroskopickou endodoncii u spolupracujících lékařů.

Jak probíhá endodontické ošetření?

Ošetření spočívá v důkladném pročištění kořenových kanálků (odstranění nežádoucí odumřelé dřeně) a v jejich hermetickém zaplnění. Dlouhodobý úspěch endodoncie je zajištěn za těchto podmínek: 

  • Kořenový kanálek je zbaven co nejdokonaleji všech nežádoucích látek.
  • Je vysterilizován chemicky či ozonem.
  • Je trojrozměrně hermeticky zaplněn materiálem zajištujícím těsnost po celé jeho délce.
  • Zub je po zaplnění proteticky ošetřen (umělou korunkou, kompozitní dostavbou).
  • Takto ošetřený zub může svému nositeli sloužit po zbytek jeho života.

Analýza zubního kanálku

Zubní lékař musí nejprve zjistit, jaké má zub dispozice. Délku kořenového kanálku určujeme vysoce přesným apexlokátorem a analýzou digitálního rentgenového snímku.

Důkladné vyčištění díky nejmodernější technologii Reciproc NiTi

Efektivní vyčištění zubního kořenového kanálku je výkon poměrně náročný jak pro pacienta, tak i pro lékaře. Díky novému přístroji Reciproc NiTi, který v CM používáme, je ale toto ošetření bezpečnější, rychlejší a komfortnější.

V čem spočívají výhody přístroje Reciproc NiTipro pacienty?

Klasický endodontický zákrok, který nepoužívá moderní technologii Reciproc, trval zhruba hodinu a i při pečlivém ošetření docházelo k zalomení nástroje v kořenovém kanálku či k perforaci kořene. Díky přístroji Reciproc NiTi, který patří k výbavě stomatologie v CM, je ale způsob ošetření kořenových kanálků výrazně jiný. Ošetření je jednodušší a zabere až o polovinu méně času než dřív.

Jde o systém nové generace, který představuje mnohem bezpečnější, ale i přesnější a rychlejší ošetření. Donedávna musel zubař na zprůchodnění a vyčištění jednoho kanálku použít až sedm instrumentů a nástroje byly navíc náchylné k přetížení a zlomení během zákroku, což mohlo vést až ke ztrátě zubu. Časté bylo také ucpávání kanálku zubní hmotou, která vznikala při vrtání.

Na rozdíl od starších technologií vyčistí Reciproc kanálek jedním nástrojem a rozšíří ho do požadovaného tvaru mnohem snadněji. Poměrně jednoduše se s ním ošetří i zahnuté, tenké nebo jinak těžko přístupné kanálky. Niklo-titanový instrument je navíc výrazně odolnější a díky nové technologii pohybu nástroje se kanálek nezanáší vyvrtanou zubní hmotou. Nástroj je určen na jedno použití a po zákroku ho nelze sterilizovat – tím se garantuje jeho trvanlivost. Klient má jistotu, že lékař pracuje se zcela novým, používáním neopotřebovaným instrumentem.

;

Články a novinky

Článek

Co nevíte o imunitě u dětí a jejích poruchách

Článek

Zažívací potíže z jídla na dovolené? Pomůže Lékař online 24/7

Článek

Představujeme novou část kampaně Canadian Medical

Článek

Bolest je důležitý signál. Poslouchejte své tělo

Článek

Do hor, k moři nebo na chalupu. Víte, jak vybavit lékárničku na cesty?

Článek

Úpal není úžeh! Poznejte je včas, mohou totiž způsobit vážné zdravotní komplikace

Článek

Letní koupání - bez mykózy, bez svědění

Článek

Mluvíte s dětmi o penězích? Pozor – finanční negramotnost je může dohnat v dospělosti

Článek

Čtvrtina českých kuřáků každoročně zkouší odvykat, až 80 % z nich se však nepodaří zbavit se své závislosti

Nechte si posílat novinky