Endodoncie

Endodoncie ošetřuje kořenové kanálky. Pro záchovu vašeho zubu uděláme maximum.

Nejmodernější endodontické postupy

Léčba zubních kanálků neboli endodoncie má pro další osud zubu velký význam. Je to klíčové ošetření, díky kterému může v ústech zůstat zub, jenž odumřel následkem příliš velkého kazu, zánětu nebo úrazu. Proto při léčbě zubních kanálků používají naši zubní lékaři nejmodernější technologie, které jsou mnohem efektivnější než klasický endodontický zákrok. Pokud to bude nutné, můžeme vás objednat také na mikroskopickou endodoncii u spolupracujících lékařů.

Jak probíhá endodontické ošetření?

Ošetření spočívá v důkladném pročištění kořenových kanálků (odstranění nežádoucí odumřelé dřeně) a v jejich hermetickém zaplnění. Dlouhodobý úspěch endodoncie je zajištěn za těchto podmínek: 

  • Kořenový kanálek je zbaven co nejdokonaleji všech nežádoucích látek.
  • Je vysterilizován chemicky či ozonem.
  • Je trojrozměrně hermeticky zaplněn materiálem zajištujícím těsnost po celé jeho délce.
  • Zub je po zaplnění proteticky ošetřen (umělou korunkou, kompozitní dostavbou).
  • Takto ošetřený zub může svému nositeli sloužit po zbytek jeho života.

Analýza zubního kanálku

Zubní lékař musí nejprve zjistit, jaké má zub dispozice. Délku kořenového kanálku určujeme vysoce přesným apexlokátorem a analýzou digitálního rentgenového snímku.

Důkladné vyčištění díky nejmodernější technologii Reciproc NiTi

Efektivní vyčištění zubního kořenového kanálku je výkon poměrně náročný jak pro pacienta, tak i pro lékaře. Díky novému přístroji Reciproc NiTi, který v CM používáme, je ale toto ošetření bezpečnější, rychlejší a komfortnější.

V čem spočívají výhody přístroje Reciproc NiTipro pacienty?

Klasický endodontický zákrok, který nepoužívá moderní technologii Reciproc, trval zhruba hodinu a i při pečlivém ošetření docházelo k zalomení nástroje v kořenovém kanálku či k perforaci kořene. Díky přístroji Reciproc NiTi, který patří k výbavě stomatologie v CM, je ale způsob ošetření kořenových kanálků výrazně jiný. Ošetření je jednodušší a zabere až o polovinu méně času než dřív.

Jde o systém nové generace, který představuje mnohem bezpečnější, ale i přesnější a rychlejší ošetření. Donedávna musel zubař na zprůchodnění a vyčištění jednoho kanálku použít až sedm instrumentů a nástroje byly navíc náchylné k přetížení a zlomení během zákroku, což mohlo vést až ke ztrátě zubu. Časté bylo také ucpávání kanálku zubní hmotou, která vznikala při vrtání.

Na rozdíl od starších technologií vyčistí Reciproc kanálek jedním nástrojem a rozšíří ho do požadovaného tvaru mnohem snadněji. Poměrně jednoduše se s ním ošetří i zahnuté, tenké nebo jinak těžko přístupné kanálky. Niklo-titanový instrument je navíc výrazně odolnější a díky nové technologii pohybu nástroje se kanálek nezanáší vyvrtanou zubní hmotou. Nástroj je určen na jedno použití a po zákroku ho nelze sterilizovat – tím se garantuje jeho trvanlivost. Klient má jistotu, že lékař pracuje se zcela novým, používáním neopotřebovaným instrumentem.

Články a novinky

Novinka

Nošení respirátorů na klinikách Canadian Medical

Novinka

Změna poskytované stomatologické péče v Canadian Medical

Novinka

Novinky v oblasti pracovnělékařských služeb

Článek

Mgr. Ing. Jitka Jirků: Problémy se zažíváním

Článek

Hubnutí po padesátce: Nastartujte si metabolismus, abyste spalovaly rychleji

Novinka

PF 2023

Novinka

Noví vedoucí lékaři specializací neurologie a oftalmologie

Článek

Upozornění: Zvýšené počty respiračních onemocnění

Článek

Expats.cz: MUDr. Barbara Taušová o vztahu mezi lékařem a pacientem v Česku

Nechte si posílat novinky