V týmu CM vítáme novou nutriční terapeutku

Novinka

07. 10. 2020

Ing. Mgr. Jitka Jirků se profesně již více než deset věnuje úpravám stravovacích návyků u dětí i dospělých. Vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor nutriční terapeut/specialista. Absolvovala několik kurzů na téma stravování, například kurz Dětská výživa a obezita v teorii a praxi nebo Nutriční péče o nemocné v průběhu jejich léčby. V průběhu let se účastnila i nespočtu seminářů a kongresů na téma výživa. Více informací si můžete přečíst na webu.

V počátcích mé praxe jsem se věnovala zdravým lidem, kteří chtějí zhubnout nebo naopak chtějí zvýšit tělesnou hmotnost, včetně dětí a sportovců. Později, když jsem získala potřebné vzdělání, jsem se začala zabývat výživou nemocných klientů, kde dobře vedená výživa je součástí prevence, léčby i následné rekonvalescence. Variabilní skupiny klientů, se kterými se ve své praxi setkávám, jsou pro mne opakovaným důkazem toho, že výživa hraje v našem životě významnou roli a pokud chceme, abychom žili aktivní a kvalitní život, měli bychom jí věnovat zaslouženou pozornost. Pokud máme v životě nějaký cíl a věnujeme mu potřebné množství našeho času, energie a nadšení, není možné, abychom tohoto cíle nedosáhli,“ říká Ing. Mgr. Jitka Jirků.

Poradenství nutriční terapeutky je užitečné jak zájemcům o „pouhé“ kontrolní konzultace vlastních stravovacích návyků s ohledem na správný životní styl, tak i klientům, u nichž může výživa výrazně pomoci v léčbě nějakého onemocnění. Může jít o problémy s nadměrnou, nebo naopak nízkou tělesnou hmotností, onemocnění zažívacího traktu, o diabetes, potravinové alergie a intolerance a další potíže, a to jak v dospělém, tak v dětském věku.

Naši novou kolegyni najdete na pobočce V Parku v Praze, na konzultaci se můžete objednat prostřednictvím našeho webového formuláře nebo přes klientskou linku 222 300 300.

Články a novinky

Článek

Koronavirus v otázkách a odpovědích

Novinka

Testujeme na přítomnost COVID-19 a protilátek

Článek

Imunita je náš obranný štít. Aktivujte ho správně nejen v boji proti koronaviru

Článek

Rozhovor na téma chřipka na ČRo Dvojka s MUDr. Miluší Vostradovskou

Článek

Deníky VLM o Lékaři online 24/7 s Vítězslavem Havlišem

Článek

Cítit se lépe, předcházet nemocem nebo zmírnit jejich průběh. Nejen proto má cenu dbát na správnou životosprávu

Článek

Předali jsme výhru v soutěži s Frekvencí 1

Článek

Srdeční choroby nepřicházejí samy. Doprovází je zvýšený cholesterol, obezita a nezdravý životní styl

Článek

Diabetes mellitus: Nevyzpytatelná hrozba s fatálními následky

Nechte si posílat novinky