Preventivní vyšetření rakoviny dutiny ústní

Článek

24. 10. 2018

Rakovina dutiny ústní je závažné onemocnění, kterému lze předcházet mimo jiné i pravidelným, zcela bezbolestným a jednoduchým vyšetřením, jež poskytujeme našim klientům v rámci preventivní prohlídky.

Co by měl každý vědět o rakovině ústní sliznice?

Podle našeho vedoucího stomatologa MUDr. Petra Chalupy je v České republice je ročně diagnostikováno více než 2 000 nových případů karcinomu ústní sliznice, bohužel méně než 50 % pacientů s touto diagnózou přežije více než pět let. Včasné zachycení nemoci pomáhá zvýšit šanci na přežití z 50 % na téměř 90 % v následujících pěti letech. Přitom výskyt rakoviny ústní sliznice je dvakrát vyšší než výskyt rakoviny děložního čípku, prevenci se však bohužel věnuje mnohem méně pozornosti. Jedním z možných původců je i HPV virus. Nejvíce jsou karcinomem dutiny ústní ohroženy ženy ve věku 25–40 let.

Preventivní vyšetření

Stomatologické centrum Canadian Medical je jako jedno z mála stomatologických center vybaveno unikátním přístrojem VELscope, který stomatologům nabízí snadno použitelný podpůrný vyšetřovací nástroj pro včasné odhalení abnormalit ústní sliznice. Kromě detekce karcinomu rakoviny dutiny ústní přístroj odhalí i prekancerózy a další slizniční abnormality, jako jsou virové, plísňové a bakteriální infekce a další problémy. Zařízení, které je patentováno, vyvinula kanadská firma LED Dental ve spolupráci se světově uznávanou British Columbia Cancer Agency.

Jak přístroj funguje                          

Technologie je založena na jednoduchém principu. Sliznice, která není zdravá, odráží určité frekvence světla jinak než okolní tkáň. VELscope emituje neškodné modré světlo (400–460 nm vlnové délky), kterým se nasvítí zkoumaná oblast ústní sliznice. Světlo způsobuje fluorescenci epitelu, dále prostupuje skrze bazální membránu až do podslizniční vazivové tkáně, kde fluoreskují kolagenová vlákna. Přes speciální optické filtry umístěné v ručním nástroji může lékař okamžitě vidět změny ústní sliznice, což mu napomáhá k odhalení abnormálních buněčných aktivit.  

Přijďte na prevenci

Canadian Medical nyní nabízí preventivní vyšetření rakoviny dutiny ústní ke všem stomatologickým výkonům. Tato prevence vám nezabere ani dvě minuty a dá se bez problémů včlenit do pravidelné zubní prohlídky. Vyšetření je zcela bezbolestné, neinvazivní, bez nutnosti barvení tkání a vyplachování.

Objednat se můžete telefonicky na čísle 235 360 133 nebo prostřednictvím objednávkového formuláře.

Články a novinky

Článek

Provozní doba klinik Canadian Medical o vánočních svátcích

Novinka

Povinnost respirátorů na klinikách Canadian Medical

Článek

Dieta s omezením tuků - radí nutriční terapeutka Mgr. Ing. Jitka Jirků z Canadian Medical

Článek

Gynekologická prevence zachraňuje životy

Článek

Klinika AFI zapůjčila bronzovou sochu Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí

Článek

Prevence a léčba vbočeného palce

Článek

Spalničky – příznaky, přenos a prevence

Novinka

Omezení návštěv pacientů v lůžkové části jednodenní chirurgie na Waltrovce

Článek

Impetigo – formy, příznaky a léčba

Nechte si posílat novinky