Lumbální punkce nyní nově na klinice The Park

Novinka

10. 03. 2023 Neurologie

Od března nabízíme na klinice The Park možnost provedení lumbální punkce. Zákrok provádí vedoucí lékařka specializace neurologie MUDr. Eva Krasulová, Ph.D. „Jedná se o ambulantně prováděný odběr mozkomíšního moku atraumatickou jehlou, což je moderní a velice šetrný způsob odběru vzorku,“ říká lékařka.

Punkce slouží v neurologii obecně k diagnostice zánětů nervového systému, vzácněji má své místo i v diagnostice subarachnoideálního krvácení či některých nádorových postižení. „V našem prostředí neurgentní ambulantní medicíny se ve většině případů jedná o chronické zánětlivé choroby centrálního nervového systému jako je roztroušená skleróza, neuroborreliosa a jiné,“ dodává MUDr. Krasulová.

Zákrok je u nás v Canadian Medical podle lékařky maximálně šetrný. „Po odběru klient půl hodiny leží na břiše, pak může odejít – v naprosté většině případů není potřeba mít doprovod nebo si zajišťovat odvoz. Po zákroku může klient i řídit,“ vysvětluje neuroložka. „Riziko komplikací je při užití atraumatické jehly velice malé oproti odběru klasickou jehlou, kde měla komplikace jako bolesti hlavy či zvracení až třetina všech pacientů,“ dodává MUDr. Krasulová s tím, že benefitem jsou i velmi krátké objednací lhůty.

„Benefitem pro naše klienty je jednoznačně to, že nyní konečně můžeme tento druh vyšetření provádět sami, v komfortním prostředí naší kliniky a nemusíme klienty odesílat do nemocnic. To je zejména pro naše zahraniční klienty problém, protože narážejí na jazykovou bariéru,“ říká MUDr. Krasulová.

 

MUDr. Eva Krasulová, Ph.D., vedoucí lékařka neurologie

Články a novinky

Článek

Nošení respirátorů na klinikách Canadian Medical

Novinka

Představujeme nové lékařské posily na našich klinikách

Novinka

Na odběr krve do Canadian Medical bez obav

Článek

Menopauza: Jak ji poznáme? Napovědět může i domácí test

Novinka

Canadian Medical proti karcinomu prostaty

Článek

Horečka a zvýšená teplota – jaké jsou příčiny a léčba

Článek

Je možné rozeznat covid od běžného nachlazení?

Novinka

Aplikace myCANADIAN v novém designu

Článek

Jednodenní chirurgii vyhledává stále více klientů

Nechte si posílat novinky