Ionizační kartáček na zuby: Skutečně funguje? Odpovídá MDDr. Zdeněk William Pelc, MBA

Článek

21. 04. 2021

Pochází z Japonska, vypadá moderně a zubní plak by měl odstranit díky ionizační technologii. Ale skutečně to funguje?
Rozdíl ucítíte již po prvním čištění – tvrdí se na stránkách věnovaných ionizačním zubním kartáčkům IONICKISS. Na japonský trh byly uvedeny v roce 1995 a odstartovaly prý revoluci v čištění zubů. Plak pomáhají odstraňovat díky unikátní patentované ionizační technologii.

„Trendem dnešní doby jsou elektrické zubní kartáčky, především ty sonické. Mnohé firmy se snaží o vylepšování sonických technologií, zdokonalování ergonomie těl zubních kartáčků, hledají nové materiály pro výrobu štětin hlavic kartáčků. Ionizační technologie je další novou větví ve stomatologickém výzkumu a ve výrobě elektrických kartáčků. Jedná se o princip působení záporných iontů emitovaných kartáčkem na kladně nabitý povrch zubního plaku fyziologicky ulpívajícího na povrchu zubů. Díky emisi záporných iontů dochází k rozrušení povrchu zubního povlaku, a tudíž ke snazšímu vyčištění našeho chrupu,“ vysvětluje princip kartáčku zubní lékař MDDr. Zdeněk William Pelc, MBA.

„Kartáček nejenže perfektně zuby vyčistí svým sonickým pohybem, ale pomůže i s odstraněním plaku, a to i bez použití zubní pasty. Na principu emise iontů pracují například mnohé čističky vzduchu, které jsou na trhu již mnoho let a jejichž použití se rovněž osvědčilo. Proč tedy nedat šanci ionizačním zubním kartáčkům?“ přemítá William Pelc. „Jelikož je ale technologie a používání ionizačních kartáčků u nás stále na startovní čáře, ukáže jen čas a ústní zdraví majitelů těchto kartáčků, zda se jedná o opravdový převrat v péči o chrup, anebo jen o slepou vývojovou technologii, respektive o jeden z mnoha gadgetů japonských vědců,“ podotýká stomatolog.

Celý test zubního kartáčku najdete v aktuálním čísle časopisu Téma - TESTUJEME.

Články a novinky

Novinka

Očkování proti COVID-19 - cizí státní příslušníci

Novinka

Povinnost respirátorů na klinikách Canadian Medical

Novinka

Testujeme na přítomnost COVID-19 a protilátek

Novinka

Nová mobilní aplikace myCANADIAN

Článek

Koronavirus: Aktuální otázky a odpovědi, přijatá opatření, informace o testování

Novinka

Mimořádné omezení provozu klinik a klientské linky 14. - 17. 5. 2021

Článek

Svrab - přenos, léčba a prevence

Článek

Koronavirus v otázkách a odpovědích

Článek

Proděláním infekce COVID-19 to nekončí: varuje MUDr. Miluše Vostradovská

Nechte si posílat novinky