Canadian Medical proti karcinomu prostaty

Novinka

22. 01. 2024

Urologické týmy Canadian Medical se zapojily do pilotního programu časného záchytu karcinomu prostaty v České republice. Rakovina prostaty, časté onemocnění mužské populace, postihuje ročně více než 8 000 jedinců, což představuje téměř trojnásobný nárůst za posledních dvacet let.

Vyšší výskyt nádorů prostaty je možné přisuzovat nejen stárnutí populace, ale i rozmachu pravidelného preventivního vyšetřování hladiny PSA u starších mužů. Díky němu dochází k identifikaci i raných stadií karcinomu, která by jinak zůstala asymptomatická. Ročně této nemoci podlehne přibližně 1 500 mužů, aktuálně žije v české populaci přes 70 000 jedinců s historií této choroby.

„S ohledem na mezinárodní doporučení zdůrazňující individualizovaný přístup k časnému odhalování tohoto druhu karcinomu věříme, že tento přístup může být prospěšný, přičemž šedý screening by mohl narušit efektivitu a bezpečnost celého procesu,“ říká MUDr. Tomáš Chmelenský, vedoucí lékař urologie Canadian Medical. V současné době v České republice chybí systematický program pro ranou detekci karcinomu prostaty. Klíčovou součástí diagnostiky tohoto onemocnění je pečlivě zpracovaná anamnéza, vyhodnocení hladiny PSA a následné základní urologické vyšetření, případně doplněné radiodiagnostickými metodami, jako je magnetická rezonance (MRI) a biopsie prostaty. Teprve histologické vyšetření s určením Gleasonova skóre a TNM klasifikace poskytuje definitivní diagnózu.

S pečlivým zřetelem k našim pacientům a odhodláním poskytovat kvalitní a prémiovou péči je náš certifikovaný urologický tým připraven se efektivně starat o naše klienty. 

Certifikáty urologického týmu dokladují odbornou způsobilost našich lékařů a jejich iniciativu zapojit se do smysluplného programu, který přináší benefit našim klientům.

 

Fotogalerie

Články a novinky

Článek

Nošení respirátorů na klinikách Canadian Medical

Novinka

Botox: Nejpopulárnější procedura estetické dermatologie

Článek

Prevencí si ušetříte čas, bolest i finance, říká stomatolog

Novinka

FOTONA: Estetické a léčebné ošetření pokožky

Článek

Psycholog radí: Jak přežít nakupování s malými dětmi

Článek

Černý kašel – jaké jsou příznaky, léčba a prevence

Článek

Co je to klimakterický nával a jak v menopauze tolik nepřibírat nechtěná kila?

Článek

Mnoha chronickým onemocněním lze předejít. Spouštěči jsou obezita, špatná životospráva a stres

Novinka

Představujeme nové lékařské posily na našich klinikách

Nechte si posílat novinky