Týdeník EURO: Canadian Medical v roce 2024 - nové ordinace, specializace i domácí péče

Článek

18. 12. 2023

Síť zdravotnických klinik Canadian Medical (CM) se rozrůstá, nově vybavené prostory nabízí klientům na pražském Pankráci i v rámci kliniky Waltrovka. Rozvoj chystá rovněž v Praze 6 i v Brně, říká pro týdeník Euro generální ředitelka Markéta Billová.

Uplynulý rok 2023 byl pro Česko byznysově složitý – z hlediska cen energií, inflace a podobně... Jak se vedlo skupině EUC a Canadian Medical? Jaká je bilance?

Konečná čísla ještě nemáme k dispozici, pravidelný audit probíhá na začátku roku. Ale už nyní máme signály, že rok 2023 pro nás bude mimořádně úspěšný. Ukazuje se, že zájem klientů o zdravotní péči je velký, což je pochopitelné v souvislosti s aktuální situací ve zdravotnictví. Neustále doplňujeme kapacity, rozšiřujeme se a pokračujeme v našem poslání, kterým je kvalitní zdravotní péče.

Podařilo se vám rozšířit aktivity Canadian Medical? Jak a čím?

Podařilo. Otevřeli jsme dermatologické centrum na pražském Pankráci v rámci naší kliniky Pankrác House a nově nabízíme jednodenní chirurgii na naší klinice Waltrovka. V rámci zdravotnické skupiny EUC jsme akvírovali další segment zdravotní péče.

Oč přesně jde?

Jde o domácí péči Včelka. Věříme, že jde o logické doplnění portfolia našich služeb, protože kvalitní domácí péče výborně doplňuje možnosti a schopnosti, jak klienta co nejdéle „udržet“ v domácím prostředí, aniž by musel kvůli svému zdravotnímu stavu nebo věku do nemocnice nebo hospicu. Domácí péče tudíž odlehčuje rodinám v jejich těžké životní situaci a umožňuje jim mít své blízké stále u sebe doma.

Ke zdravotnictví již neodmyslitelně patří moderní technologie a výzkum. Pořídili jste nějaké nové vybavení či se nějak angažujete v inovacích, vývoji a podobně?

Neustále a průběžně modernizujeme naše přístrojové vybavení, aby bylo v souladu s moderními trendy západní medicíny. Jen do nových přístrojů jsme v letošním končícím roce investovali téměř 12 milionů korun. Rozhodně nezahálíme.

Plánujeme další vývoj naší mobilní aplikace myCANADIAN, pilotujeme projekt digitálního check-inu na našich klinikách, který se naplno rozjede v první polovině roku 2024. Co se týče přístrojového vybavení, můžeme se pochlubit novým, špičkovým multifunkčním laserem Fotona SP Dynamis, který využíváme v našem dermatologickém centru. Příští rok chceme jeho využití rozšířit i na zákroky drobné estetické chirurgie.

Další významnou novinkou jsou třeba digitální dermatoskopy s automatickým propojením napříč všemi našimi klinikami nebo dva nové přístroje Plusoptix, které slouží k včasnému odhalení očních vad u našich dětských pacientů. Nesmím zapomenout ani na nejmodernější přístroje pro naše dentální hygienistky – jsou efektivnější, rychlejší i šetrnější.

Přelom roku bývá časem nejen k bilancování, ale též k předsevzetím, plánům. Co chystá CM do nového roku? Nabídnete nějaké nové služby, či dokonce nová pracoviště?

Určitě budeme rozvíjet již zmíněné dermacentrum v Praze na Pankráci. Na přelomu roku také otvíráme 14 nových ambulancí na naší klinice AFI na Praze 6. Tam vznikne oční centrum Canadian Medical i další dermatologické a alergologické ordinace. Nicméně nadále pracujeme na dalších projektech nových klinik v Praze a v Brně.

Co byste popřáli do roku 2024?

Všem našim klientům – a samozřejmě i všem čtenářům týdeníku Euro – přeji hlavně pevné zdraví, optimismus a životní pohodu.

 

Rozhovor vznikl pro Týdeník EURO.

Články a novinky

Článek

Nošení respirátorů na klinikách Canadian Medical

Novinka

Botox: Nejpopulárnější procedura estetické dermatologie

Článek

Prevencí si ušetříte čas, bolest i finance, říká stomatolog

Novinka

FOTONA: Estetické a léčebné ošetření pokožky

Článek

Psycholog radí: Jak přežít nakupování s malými dětmi

Článek

Černý kašel – jaké jsou příznaky, léčba a prevence

Článek

Co je to klimakterický nával a jak v menopauze tolik nepřibírat nechtěná kila?

Článek

Mnoha chronickým onemocněním lze předejít. Spouštěči jsou obezita, špatná životospráva a stres

Novinka

Představujeme nové lékařské posily na našich klinikách

Nechte si posílat novinky