Reza Moridi strávil dva dny v Praze

Novinka

01. 09. 2017

Současný ministr pro výzkum, inovace a vědu kanadské provincie Ontario Reza Moridi zavítal 31. srpna do Prahy. Navštívil výzkumné instituce, vystoupil na akci pořádané Kanadskou obchodní komorou v České republice a setkal se s ministrem Lubomírem Zaorálkem.

Úspěšný vědec a politik

Moridi byl poprvé zvolen mezi zákonodárce Ontaria roku 2007 jako člen provinčního parlamentu pro Richmond Hill. Znovu zvolen byl v letech 2011 a 2014. Působil jako ministr školství, vysokých škol a univerzit. V minulosti pracoval jako parlamentní asistent ministra energetiky, ministra školství, vysokých škol a univerzit a ministra pro výzkum a inovace.

Za svůj příspěvek k pochopení jaderných materiálů, fyzikálního záření a zdraví získal ocenění Education and Communication Award od Kanadské jaderné společnosti (Canadian Nuclear Society). Vzdělával se v Íránu a ve Velké Británii, kde na Brunel University London získal titul PhD.

Spolupráce České republiky s Kanadou

Česká republika a Kanada začnou spolupracovat na konkrétních výzkumných a inovačních projektech poté, co se Reza Moridi setkal s místopředsedou vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavlem Bělobrádkem. Propojení průmyslových odvětví a vědeckých kapacit patří mezi problém, který mají obě země společný. Ontario je nejdůležitější oblastí výzkumu Severní Ameriky, po Silicon Valley v Kalifornii. Moridi podepsal memorandum o spolupráci s Technologickou agenturou ČR, která distribuuje státní prostředky na vědu a výzkum. Během pobytu v Praze navštívil České vysoké učení technické, Ústav jaderného výzkumu Řež, Extreme Light Infrastructure (ELI Beamlines), Biotechnologické a biomedicíncké centrum (BIOCEV) AV ČR a Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC).

Ve čtvrtek 31. srpna se uskutečnil pracovní oběd, který organizovala Kanadská obchodní komora v České republice (The Canadian Chamber of Commerce in the Czech Republic), kterého se účastnila i jednatelka Canadian Medical MUDr. Barbara Taušová.

Články a novinky

Novinka

Nová mobilní aplikace myCANADIAN

Novinka

Otevírací doba - léto 2020

Článek

Kinetóza. Jak se připravit na cestování s dětmi

Článek

Rozhovor s Markétou Billovou pro časopis Finmag

Článek

Moje tělo po porodu – omyly, mýty, pravdy a polopravdy

Novinka

Léčebně preventivní péče – rozšíření provozu našich klinik

Článek

Hypertenze: Nenápadný zloděj zdraví

Článek

Moderní způsoby, jak zvládnout menstruaci

Novinka

Testujeme na přítomnost COVID-19 a protilátek

Nechte si posílat novinky