Dovolená s dětmi: Co by nemělo v lékárničce chybět

Článek

13. 07. 2018

Blíží se letní dovolená, čas klidu, relaxace, odpočinku. Chystáte se s dětmi k moři, těšíte se na horskou turistiku nebo jen tak vyrážíte na příjemné procházky? Podívejte se, co by v cestovní lékárničce nemělo chybět. 

 

Léky tlumící bolest a horečku

Při nákupu analgetik a antipyretik se můžete poradit v lékárně s lékárníkem. Léky volte dle věku dítěte, ve formě čípků (kojenci), sirupů (batolata) nebo ve formě tablet. U podávání léků je důležité řídit se váhou dítěte. Léky se u dětí počítají na jeden kilogram za 24 hodin. Sirupy se prodávají v různých formách a příchutích (jahoda, malina, pomeranč).


Oční, nosní a ušní kapky

V lékárně vám poradí s výběrem nosních, ušních a očních kapek, které jsou volně prodejné. V případě hnisání v uších kapky nedávejte a raději ihned navštivte lékaře.


Průjem a rehydratace

Léky na průjmová onemocnění konzultujte před nákupem s lékárníkem. Dehydratace je stav, který může mít vážné dopady na zdraví, obzvláště u malých dětí. Proto je velmi důležitá perorální rehydratace, kterou by rodiče neměli podcenit.


Proti nevolnosti

Při cestování autem, letadlem, autobusem nebo lodí můžete dát dítěti lék proti nevolnosti.


Antihistaminika pro alergiky 

Léky na alergii konzultujte s alergologem. Jsou však také antihistaminika, která jsou volně prodejná. Při prvních příznacích alergie můžete zakoupit v lékárně jako lék první volby, ještě před tím, než navštívíte lékaře.


Poranění, odřeniny

Lékárničku doplňte o desinfekční prostředek a nezapomeňte na obvazový materiál (polštářková náplast, obvaz, buničité čtverečky). Jodové dezinfekce patří k vysoce účinným dezinfekcím, ale jod v dezinfekci by mohl alergizovat, a proto rodiče musí dobře zvolit typ dezinfekce. Dezinfekce zakoupíte v různých formách (sprej, roztok i mast).


Péče o pokožku, opalování, bodnutí hmyzem

Děti můžete částečně ochránit proti štípnutí hmyzem pomocí repelentů. V lékárně zakoupíte repelenty proti komárům i proti klíšťatům. Pokud by vám forma rozprašovače nevyhovovala, můžete koupit ochrannou emulzi, kterou nanesete na pokožku dítěte. 

Pokožku chraňte opalovacími krémy, které jsou určeny pro děti. Mezi vhodné krémy patří ty s vyšším ochranným faktorem, SPF 40 až 50. Nezapomeňte děti namazat také ve stínu. Pokožku mažte pravidelně, alespoň každé tři až čtyři hodin. Ochranná vrstva nevydrží celý den. Menší děti nikdy nevystavujte přímému slunci. 


Kompletní lékárnička k dispozici v lékárně V Parku

Pro vaše pohodlí a úsporu času si můžete vyzvednout lékárničku s výše uvedenými produkty v Lékárně Canadian Medical (V Parku 2308/8, Praha 4). Kvalifikované lékárnice jsou připravené, aby vám poradili, co je vhodné na vaši dovolenou zakoupit. Lékárna má otevřeno od pondělí do čtvrtka od 8:00 do 18:00 hodin a v pátek od 8:00 do 16:30 hodin. 

Články a novinky

Novinka

Nová mobilní aplikace myCANADIAN

Novinka

Léčebně preventivní péče – rozšíření provozu našich klinik

Článek

Hypertenze: Nenápadný zloděj zdraví

Článek

Moderní způsoby, jak zvládnout menstruaci

Novinka

Testujeme na přítomnost COVID-19 a protilátek

Novinka

Léčebně preventivní péče o kojence a batolata v době mimořádných opatření

Článek

Jak vyzrát na křečové žíly? Pohybem i kompresními podkolenkami

Článek

Nezapomínejte na preventivní prohlídky

Článek

Syndrom polycystických vaječníků: Příčina neplodnosti a chybějící menstruace

Nechte si posílat novinky