Vážení pacienti, i přesto, že jsme byli nuceni omezit provoz, jsme vám stále k dispozici a nadále poskytujeme péči našim pacientům. Z bezpečnostních důvodů není možné se na kliniku dostavit bez předchozího telefonického objednání. Prosím, kontaktujte naši klientskou linku, která je plně funkční a připravena vám pomoci s vašimi požadavky. Více informací ZDE.

TESTUJEME NA COVID-19, pro informace volejte 222 300 300

Jednodenní chirurgie

Jednodenní chirurgie umožňuje, aby pacient po běžných operačních výkonech trávil pooperační období ve svém domácím prostředí a se svými blízkými, a tak se urychlil jeho návrat k normálnímu způsobu života. V režimu jednodenní chirurgie (jednodenní péče), kdy se pacient vyhne delší hospitalizaci v nemocnici, se dá řešit řada onemocnění.

V České republice je jednodenní chirurgie neboli „one day surgery“ relativní novinkou. Její výrazný nárůst nastal s rozvojem moderních miniinvazivních operačních metod, jako je laparoskopie (jejím prostřednictvím se operuje například chronický zánět slepého střeva, kýla či žlučník), artroskopie či endoskopie. Jedná se o operativní zákroky, které jsou radikální, přitom však šetrné. Do domácího ošetření pacient odchází okamžitě či po krátkém odpočinku po lokální či celkové anestezii. Mezi obory, v kterých lze režim jednodenní chirurgie využít, patří všeobecná chirurgie, dětská chirurgie, plastická chirurgie, gynekologie, ortopedie, urologie či ORL.

Velkou výhodou jednodenní chirurgie je zejména to, že pacient není vystavován předoperačnímu stresu ani případným infekčním komplikacím spojeným s delším pobytem v nemocničním prostředí. Jednodenní chirurgie není vhodná pro všechny pacienty – její využití je možné u nízce nebo středně rizikových pacientů.

Nadstandardní péče na klinice Waltrovka

Zákroky jednodenní chirurgie provádí naši zkušení odborníci na pobočce Waltrovka ve dvou moderních plnohodnotných operačních sálech, koncipovaných jako multioborové. V lůžkové části máme pro pacienty k dispozici devět jednolůžkových nadstandardně zařízených pokojů. Pacienti mají na pokojích soukromí, samozřejmostí je vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem, televize, wi-fi.

V případě potíží neváhejte a objednejte se do naší ambulance k danému specialistovi. Na základě diagnózy stanoví Vaši individuální léčbu, případně s týmem koordinátorů zorganizuje operační výkon na nové, profesionálně vybavené a luxusně zařízené klinice v areálu Waltrovka.

Články a novinky

Novinka

Opatření související s výskytem koronaviru COVID-19

Novinka

Léčebně preventivní péče o kojence a batolata v době mimořádných opatření

Novinka

Otevírací doba v období svátků a prázdnin

Novinka

Testujeme na koronavirus (COVID-19)

Novinka

Zkrácení ordinační doby na pražských klinikách

Novinka

Omezení provozu - pobočka Waltrovka

Novinka

Omezení příjmu nových pacientů na pediatrii

Článek

Vši: Jak s nimi zatočit?

Novinka

Otevírací doba o státních svátcích a prázdninách

Nechte si posílat novinky