Operace karpálního tunelu endoskopickou metodou

Článek

01. 12. 2020

Endoskopické uvolnění karpálního tunelu (ECTR - Endocopic Carpal Tunnel Release)

Syndrom karpálního tunelu (syndrom canalis carpi) je onemocnění způsobené zúžením prostoru pro průběh nervus medianus v oblasti zápěstí. Dochází tak k jeho dráždění a pacienti pociťují různé příznaky od bolestí až po změnu citlivosti v oblasti palce, ukazováku a prostředníčku ruky. 

V Canadian Medical nabízíme pacientům léčbu syndromu moderní miniinvazivní metodou. Technika je založená na revizi karpálního tunelu pomocí endoskopických nástrojů z jednoho (uniportální) kožního vstupu. Tento zákrok redukuje pooperační bolest na minimum tím, že operatér neprovádí klasický řez v dlani, tak jak je to při běžné, otevřené operaci, ale menší řez na hranici předloktí a dlaně. Kůže se tak daleko lépe hojí a dlaň lze používat mnohem dříve, než u jakékoliv jiné operace tohoto onemocnění (otevřené nebo jiné endoskopické). Nemocný se tak mnohem dříve vrací k běžným aktivitám, a navíc je také sníženo procento trvalých pooperačních následků (méně necitlivosti či pálení v dlani).

V Canadian Medical používáme nejmodernější operační nástroje: SmartRelease(C) endoscopic release system od firmy MicroAire, optiku od firmy Storz

 

Články a novinky

Článek

Koronavirus v otázkách a odpovědích

Novinka

Testujeme na přítomnost COVID-19 a protilátek

Článek

Očkování proti COVID-19 – co zatím víme o vakcínách?

Novinka

Aplikace myCANADIAN umí nové kousky!

Článek

Koronavirus: Aktuální otázky a odpovědi, přijatá opatření, informace o testování

Článek

Žvýkačky a zdraví zubů. Jakou vybrat?

Článek

Podpořte naše sestřičky v soutěži "Sestra Sympatie"!

Článek

Atopický ekzém u dětí a léčba

Článek

Atopický ekzém – příčiny, příznaky

Nechte si posílat novinky