Očkování proti COVID-19 - cizí státní příslušníci

Novinka

17. 05. 2021

Vážení klienti,

dovolte, abychom vás informovali, že očkování proti COVID-19 probíhá v Canadian Medical v souladu s prioritizací a všemi metodikami nastavenými Ministerstvem zdravotnictví ČR (MZČR).

V souladu s těmito pravidly očkujeme pouze zájemce o očkování, kteří mají české veřejné zdravotní pojištění. Cizí státní příslušníci mají nárok na očkování v těchto případech:

  • Jsou v České republice pojištěni v systému veřejného zdravotního pojištění, (buď z důvodu výkonu výdělečné činnosti anebo na základě evropských koordinačních nařízení). Na očkování se mohou zaregistrovat pomocí čísla pojištěnce (tzn. přiděleného Rodného čísla).
  • Jsou pojištěni v jiném státě EU, a mají v ČR nárok na tzv. plnou péči (jsou držiteli nárokového dokladu S1). Na očkování se mohou zaregistrovat pomocí čísla pojištěnce (tzn. přiděleného Rodného čísla), které jim je přiděleno po výpomocné registraci.
  • Jsou pojištění v jiném státě EU a mají v ČR, dle evropského průkazu zdravotního pojištění (EHIC), nárok na nezbytnou péči a výpomocně se zaregistrují u české zdravotní pojišťovny. Registrace proběhne pomocí čísla pojištěnce, které cizinci získávají od českých zdravotních pojišťoven. Osoba musí provést tzv. výpomocnou registraci u některé ze sedmi českých zdravotních pojišťoven.
  • Současně všichni zájemci o očkování musí splňovat podmínky MZČR, a to zejména být ve věkové skupině, která se může k očkování registrovat, případně být indikován k očkování svým ambulantním specialistou (pacienti s chronickým onemocněním či zdravotním stavem s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19). Registraci do Centrálního rezervačního systému je možné provádět na této adrese: https://registrace.mzcr.cz/.

Očkovací centrum Canadian Medical je součástí Centrálního rezervačního systému Ministerstva zdravotnictví ČR, tzn., že do něj mají přístup všichni zájemci o očkování bez ohledu na členské programy. Centrum tedy není určené výhradně klientům Canadian Medical.

Klientům je k dispozici informační linka Očkovacího centra Canadian Medical: 272 913 601, která je dostupná Po – Pá, od 8:00 do 16:30. Případně kontaktujte prosím linku 1221, kterou provozuje Ministerstvo zdravotnictví ČR, v nabídce zvolte č. 2 a počkejte na spojení s operátorem.

Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den

Tým Canadian Medical

Články a novinky

Novinka

Kliniky The Park a AFI vedou noví lékaři

Novinka

Nové lékařské posily v Canadian Medical

Novinka

Povinnost respirátorů na klinikách Canadian Medical

Článek

Ambulantní a jednodenní chirurgie v péči o děti a dorost – bezpečné a elegantní řešení

Článek

Rakovina tlustého střeva: příznaky a prevence

Článek

Naboural vám homeoffice životosprávu? Na co si dát pozor a jak si udržet váhu i kondici

Článek

Zdravotní problém na dovolené? Až 42 % Čechů by jej s lékařem řešilo na dálku

Novinka

Otevírací doba během letních prázdnin

Článek

Nesladký život aneb jak žít s cukrovkou téměř naplno

Nechte si posílat novinky