Vážení pacienti, i přesto, že jsme byli nuceni omezit provoz, jsme vám stále k dispozici a nadále poskytujeme péči našim pacientům. Z bezpečnostních důvodů není možné se na kliniku dostavit bez předchozího telefonického objednání. Prosím, kontaktujte naši klientskou linku, která je plně funkční a připravena vám pomoci s vašimi požadavky. Více informací ZDE.

TESTUJEME NA COVID-19, pro informace volejte 222 300 300

Očkování je účinná prevence – nechte se očkovat proti chřipce!

Novinka

07. 11. 2017

V letošním roce naše klienty očkujeme novou čtyřvalentní vakcínou proti chřipce – VAXIGRIP TETRA, do níž byl přidán čtvrtý chřipkový kmen, a proto poskytuje širší ochranu než původní třívalentní. Její vyšší účinnost potvrzuje a doporučuje i Světová zdravotnická organizace. Neodkládejte očkování na poslední chvíli – očkovat je možné pouze do začátku chřipkové sezóny!
 
Očkuje se jednou dávkou, přičemž ochrana nastoupí asi za 14 dní.
 
Pro rezervaci termínu očkování kontaktujte naši zákaznickou linku +420 222 300 300.

Chřipka není nachlazení

Pod pojem chřipka se často nejen v laické, ale někdy i v odborné veřejnosti nesprávně zahrnují také jiné virové infekce dýchacích cest. Přitom pokud jde o závažnost tohoto onemocnění, chřipka se od většiny z nich liší. Při onemocnění chřipkou totiž navíc mohou vznikat komplikace, které dále zhoršují vlastní průběh nemoci (zápal plic, zánět středního ucha, zánět vedlejších dutin nosních).

Co je to chřipka

Chřipka je relativně závažná infekce, která v České republice každoročně způsobí onemocnění statisíců obyvatel. Chřipka je virové onemocnění vyvolané viry chřipky A, B a C. Ty napadají horní i dolní cesty dýchací. Onemocnění chřipkou začne náhle, objeví se vysoká horečka, která bývá provázena zimnicí, bolestí svalů a kloubů a bolestí hlavy. Následně se přidává suchý dráždivý kašel a pálení v krku. Na rozdíl od nechřipkových respiračních onemocnění virového původu není u chřipky výrazná rýma. Především u dětí se někdy může projevit zvracení nebo průjem. Horečka trvá nejčastěji tři dny, pak postupně klesá. Kašel často přetrvává dlouho a velká únava může trvat i několik týdnů.

Prevence – očkování

Očkování proti chřipce je velmi účinnou prevencí. Předpokládá se, že zabrání nákaze až v 70 – 90 % případů a ve velmi vysokém procentu také předejde komplikacím.

 

Články a novinky

Novinka

Opatření související s výskytem koronaviru COVID-19

Novinka

Léčebně preventivní péče o kojence a batolata v době mimořádných opatření

Novinka

Otevírací doba v období svátků a prázdnin

Novinka

Testujeme na koronavirus (COVID-19)

Novinka

Zkrácení ordinační doby na pražských klinikách

Novinka

Omezení provozu - pobočka Waltrovka

Novinka

Omezení příjmu nových pacientů na pediatrii

Článek

Vši: Jak s nimi zatočit?

Novinka

Otevírací doba o státních svátcích a prázdninách

Nechte si posílat novinky