Očkování chronicky nemocných pacientů mladších 70 let

Článek

24. 03. 2021

Od 24. března se mohou k očkování registrovat osoby mladší 70 let s chronickým onemocněním či zdravotním stavem s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19, a to na základě posouzení zdravotního stavu ambulantním specialistou. Seznam diagnóz či onemocnění, které jsou důvodem k přednostnímu očkování naleznete zde.

Postup pro registraci k očkování

  • ambulantní specialista posoudí zdravotní stav pacienta a jeho onemocnění, které se pojí s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19. Pacientovi poskytne unikátní kód, pomocí něhož se může přihlásit k očkování proti covid-19 na stránce https://crs.mzcr.cz. Tam též najde informace k procesu registrace a rezervace.
  • v přihlašovacím formuláři pacient zaškrtne políčko „osoba s chronickým onemocněním“ a vybere si preferované očkovací místo. Pokud to lze, je vhodné zvolit očkovací místo doporučené ambulantním specialistou.
  • kód má omezenou platnost, a to do 30. dubna 2021.
  • na očkovací místo si pacient přinese průkaz totožnosti a lékařskou zprávu potvrzující zdravotní stav. Nemusí být nově vystavena ambulantním specialistou, postačí ta z poslední návštěvy. Bez této zprávy na očkovacím místě nebude umožněno očkování.
  • kód je určen pouze danému pacientovi, nesmí se předávat ani sdělovat jakékoli jiné osobě. Neoprávněné nakládání s kódem, včetně jeho zveřejnění či poskytnutí neoprávněné osobě, může být postiženo podle zákona.
  • díky umožnění přednostního očkování zranitelných osob napomůžeme nejen jejich efektivní ochraně, ale též stabilizaci poskytování zdravotních služeb v ČR.

 

Informační leták MZČR ZDE.

Články a novinky

Článek

Koronavirus v otázkách a odpovědích

Novinka

Testujeme na přítomnost COVID-19 a protilátek

Článek

Proděláním infekce COVID-19 to nekončí: varuje MUDr. Miluše Vostradovská

Článek

Rozhovor s hlavním lékařem a pediatrem MUDr. Petrem Žáčkem, MBA, na téma péče o děti

Článek

Novinky ze světa aplikace myCANADIAN

Článek

Obrňte se proti borelióze

Článek

Nová klientská zóna myCANADIAN

Novinka

Mimořádné omezení provozu klinik a klientské linky 9. - 12. 4.

Článek

Očkování proti COVID-19 v Canadian Medical

Nechte si posílat novinky