Dermatologická ordinace rozšiřuje nabídku zákroků i metod

Novinka

21. 03. 2016 Dermatovenerologie

Kromě standardních kožních onemocnění u dospělých pacientů se v CMC specializujeme na dětskou dermatologii, léčbu akné a dermatologii estetickou. V rámci novinek si u nás můžete dopřát vlasovou mezoterapii či podstoupit odstranění nepříjemných hemangiomů. V brzké době nabídneme našim klientkám také možnost aplikace botoxu.

Na naší klinice nabízíme celkové kožní vyšetření, diagnostiku a léčbu onemocnění kůže, vlasů a nehtů u dospělých i dětských pacientů.  Specializujeme se na problematiku atopického ekzému, lupénky, dětských kožních onemocnění a akné, najdete u nás také pigmentovou poradnu.

K našim specializacím patří:

  • Léčba akné

Nepříjemný kožní projev, známý jako akné, není jen výsadou dospívajících, nepříjemně potrápit může i dospělé. Základem úspěšné léčby lehkých forem akcé jsou dostatečné kosmetické přípravky. Při těžších formách onemocnění je pak namístě odborná pomoc kožního lékaře, který volí lokální či celkovou léčbu dle typu akné. Léčebný proces lze doplnit i kosmetickým ošetřením (čištění pleti, peelingové masky), zánětlivé projevy akné je možné ovlivnit ošetření laserem a chladem (těkutým dusíkem). V případě hlubokých hnisajících abscesů doporučujeme chirurgický zákrok. Pro regeneraci a zlepšení stavu pokožky lze využít ošetření pleti proudem kyslíku (kyslíkovou mezoterapii).

  • Dětská dermatologie

V CMC se zabýváme všemi dětskými kožními onemocnění, nejčastěji k nám malí pacienti přicházejí s atopickým ekzémem. Specializovanou péči pro dětské pacienty považujeme za nezbytnou, neboť dětská pokožka vykazuje zvláštnosti, jež ani zkušený dermatolog pro dospělé nemusí vždy zcela správně rozpoznat. V první linii často řeší onemocnění kůže u dětí praktický dětský lékař, vzácnější či problematičtější kožní problémy (výše zmíněný atopický ekzém, lupénku, infekční či dědičná onemocnění kůže) patří do péče specializovaného dermatologa. V rámci dětské dermatologie dále nabízíme za pomoci kombinované léčby (lokální a chirurgické) bezbolestné odstraněné bradavic s velice dobrými a rychlými výsledky.

  • Vlasová mezoterapie

Trápí vás dlouhodobě vypadávání vlasů? Díky léčebné metodě, která se používá k regeneraci a podpoře růstu vlasů, můžete tento problém poměrně snadno vyřešit. V rámci vlasové mezoterapie jsou přímo k vlasovým kořínkům injekčně aplikovány směsi aktivních látek, přičemž vpichy nezanechávají na pokožce hlavy žádné viditelné stopy. Předností vlasové mezoterapie je, že je bezpečná, kosmeticky přijatelná, dobře aplikovatelná a rychlá.

  • Odstranění  hemangiomů

Nejčastěji na trupu, ale také na obličeji či končetinách můžete objevit drobné červené tečky – hemangiomy. Vznikají nadměrným zmnožením krevních cév a postupně se mohou zvětšit až do pupínků či výrůstků. Mohou být kosmeticky rušivé a při větším rozměru nebo v místě dráždění může dojít k jejich poranění a výraznějšímu krvácen. Jejich odstranění je jednoduché, rychlé a bezpečné. V naší ordinaci k tomuto jednoduchému zákroku využíváme přístroj zvaný elektrokauter, který zmnožené cévy tepelně uzavírá.

  • Pigmentová poradna

V naší poradně si můžete nechat vyšetřit mateřská znaménka, poskytneme vám také informace, jak se vhodně chránit před UV zářením a správně pečovat o svou kůži. K nejzhoubnějším druhům rakoviny patří maligní melanom, který na rozdíl od ostatních kožních nádorů začíná brzy metastazovat do jiných orgánů. Častá diagnostika melanomu pacientovi zachraňuje život. Prevence vyšetření mateřských znamének je proto velice důležitá. Vyšetření provádíme na obou pracovištích CMC.

  • Estetická dermatologie

V jarních měsících můžete nechat rozkvést svou pleť díky novince, kterou v rámci estetické dermatologie připravujeme – díky aplikaci botoxu bude bez vrásek a viditelně odpočatější.  K regeneraci a oživení kožních buněk slouží také plazmaterapie, jejíž velkou předností je, že tělo při ní nepřijímá žádné umělé látky. Představuje tak přirozenou, šetrnou a bezpečnou cestu, která se využívá také jako léčebná metoda například při léčbě popáleninových jizev či významném vypadávání vlasů.

Dosáhnout viditelněji zdravější pleti můžete také díky metodě omlazujícího dermatologického mikrojehličkování (metoda microneedelingu) či regeneračního a hydratujícího vyhlazení (chemický peeling). V neposlední řadě nabízíme poradenství v korektivní a estetické dermatologii.

Dermatologické ošetření v CMC provádějí zkušené specialistiky

Setkáte se u nás nejen se špičkovou odbornou péčí, samozřejmostí je citlivý přístup a dostatek času na vyšetření. Náš lékařský dermatologický tým sestává ze čtyř velice zkušených lékařek, jsou jimi:

Lékařky ordinují na obou pobočkách – v Praze 4 i v Praze 6 – a jsou k dispozici každý den.

Pro objednání prosím kontaktujte naše call centrum na telefonním čísle +420 235 360 133 nebo nám zašlete objednávkový formulář.

Související články

Článek

Péči o pokožku není dobré podceňovat, hrozí nepříjemné komplikace

Článek

Atopický ekzém – příčiny, příznaky

Článek

Atopický ekzém u dětí a léčba

Článek

Impetigo – formy, příznaky a léčba

Článek

MUDr. Lucie Polák: Únavný boj s bradavicemi

Článek

MUDr. Lucie Polák: Melanom vzniká i z nenápadných znamének

Novinka

MUDr. Daniela Vaňousová opět působí v zahraničí

Novinka

Melanoma Day pro klienty CM Vyšetření znamének zdarma

Novinka

Jak dopadl Melanoma Day 2018 v CM?

Článek

Seriál o Novém Zélandu: Systém zdravotní péče

Článek

Soukromé dermatologické praxe na Novém Zélandu

Článek

Dermatologie na Novém Zélandu

Článek

Chemický peeling připraví vaši pleť na jaro a léto

Článek

Melanoma Day: Jen zlomek vyšetřených byl zcela v pořádku

Článek

Mladší vzhled a jemnou kůži poskytne estetická dermatologie, ovšem zákroky musí provést zkušený lékař

Článek

Svrab - přenos, léčba a prevence

Článek

Lidé dělají stále stejné chyby, hrozí jim i nádory, varuje dermatoveneroložka

Článek

Alergie v létě a projevy na kůži: Rozhovor s dermatoveneroložkou MUDr. Helenou Michalíkovou

Článek

MUDr. Barbora Vien: Plíseň na nohou a nehtech, projevy a léčba

Článek

MUDr. Lucie Polák: Vitiligo – příčiny, projevy a léčba

Články a novinky

Novinka

Info o rezervacích do partnerských klinik nově v apce

Článek

Na mamograf bez obav. Nově do Mamocentra Waltrovka

Článek

MUDr. Barbara Taušová: Nechce lézt? Žádný strach, zvládne to!

Článek

Mgr. Pavla Marková: Máte sedavé zaměstnání? Chraňte své zdraví jednoduchými cviky

Článek

MUDr. Lucie Polák: Melanom vzniká i z nenápadných znamének

Článek

Gynekologická operativa v Canadian Medical: Kombinace kvality a komfortu

Článek

MUDr. Lucie Polák: Únavný boj s bradavicemi

Článek

Gynekologické záněty během života potrápí každou ženu

Článek

Na gynekologickou prevenci jednou ročně

Nechte si posílat novinky